Array ( [0] => Array ( [0] => Головна [1] => https://aflubin.ua/ [hide_in_schema] => ) [1] => Array ( [0] => Блог [1] => https://aflubin.ua/blog/ [hide_in_schema] => ) [2] => Array ( [0] => Грип без температури і нежитю: чи так буває? [1] => https://aflubin.ua/page-blog/grip-bez-temperaturi-i-nezhityu-chi-tak-buvaye/ [hide_in_schema] => ) )
Лікарський засіб
Для дорослих
та дiтей 2+

Грип без температури і нежитю: чи так буває?

В осінньо-зимовий період кожен з нас наражається на небезпеку «принести» додому вірус. Всі знають, що перша ознака грипу — це висока температура тіла. Її часто супроводжують головний біль, утруднене дихання, ломота в тілі, нежить, біль у горлі або сухий кашель. Так організм починає боротися з вірусом, а температура —  правильний сигнал, що боротьба йде продуктивно.

Вперше вірус грипу людини вчені виділили в 1933 році. Але епідемії грипу траплялися, звичайно ж, і раніше. У будь-якому разі, ще в 412 році до н. е. Гіппократ описав спалах захворювання, яке своїми симптомами і перебігом дуже нагадувало грип. З історичних джерел відомо чимало схожих епізодів. Наприклад, в 1173 році Англію охопила так звана «селянська лихоманка». Вчені впевнені — це теж була епідемія грипу. Але чи завжди і чи у всіх грип протікає ідентично? І чи може бути грип без високої температури? Насправді, деякі симптоми дійсно можуть бути відсутні.

Може грип бути без температури чи ні?

Вам, напевно, доводилося хоч раз в житті чути про атиповий грип. Дехто вважає, що в цьому випадку йдеться про особливо небезпечний штам вірусу. Насправді, цей термін вживається для визначення нетипового перебігу захворювання. Іноді грип дійсно може протікати без підвищення температури. У такому випадку його називають афебрильним. Якщо під час грипу відсутній респіраторний компонент (біль в горлі, закладеність носа і кашель), його називають акатаральним. Є і третій варіант атипового грипу — блискавичний. Але він зовсім не є безсимптомним, а навпаки характеризуються вкрай важким перебігом, часто з летальним наслідком. Перші дві форми атипового грипу можуть протікати як легко, там і важко з різними ускладненнями.

Відчувши нездужання, але при цьому маючи нормальну температуру тіла, людина найчастіше «списує» свій стан на втому або, в кращому випадку, на легку «застуду» і таким чином  упускає оптимальний час для початку лікування. До того ж вона продовжує активно контактувати з оточенням і поширювати вірус, наражаючи на небезпеку людей з груп ризику. У людини зі здоровою імунною функцією грип без температури буває вкрай рідко. Адже підвищення температури має цілком конкретну мету — стимуляцію вироблення інтерферону. Афебрильний перебіг хвороби — привід задуматися про стан здоров’я: можливо, в організму просто немає сил боротися з вірусом.

Як же лікувати грип без температури і в чому шукати причину такого стану? Розібратися в причинах атипового перебігу грипу зможе тільки лікар. Зазвичай в цьому випадку пропонують здати аналізи (ЗАК, імунограму, аналіз на приховані інфекції і т.д.) і  пройти повне обстеження, яке допоможе визначити причину «просідання» імунітету. Якщо серйозна патологія не виявляється, пацієнту призначають профілактичне лікування. Серед засобів, які можуть підвищити захисні сили організму, лікар допоможе вибрати оптимальні. Комусь буде достатньо обмежитись збалансованою дієтою, іншому ж призначать прийом імуномодулюючих препаратів, що мають противірусну активність.

Як відрізнити грип від ГРВІ?

Необхідно пам’ятати, що грип, на відміну від інших респіраторних захворювань вірусного типу, має гострий початок. У випадку класичного перебігу серед основних симптомів виділяють:

  • високу температуру тіла, що тримається від 2 до 7 днів;
  • головний біль (частіше в лобовій частині), біль при русі очима, світлобоязнь;
  • ломоту в м’язах і суглобах, сильну втому;
  • згодом може з’явитися закладеність носа (при ГРВІ частіше рясний нежить) та сухий кашель.

Для того щоб точно визначити — грип у вас чи звичайна ГРВІ, необхідно пройти аналіз, який зараз проводять у багатьох клініках. Перевіривши наявність антигенів до вірусу грипу в крові і змивах зі слизової, лікар зможе розвіяти будь-які сумніви щодо діагнозу. Крім того, він зможе зрозуміти, до якого саме типу грипу відноситься ваш вірус (А, B чи С). Це насамперед визначить подальшу тактику лікування. Адже якщо на питання «як лікувати ГРВІ без температури» лікарі зазвичай пропонують використовувати препарати, що лише контролюватимуть симптоми, то для лікування грипу є цілком конкретні противірусні медикаменти, які довели свою ефективність.

На завершення хочеться нагадати, типовий чи атиповий, але грип завжди небезпечний для певних груп населення. Йдеться про літніх людей, маленьких дітей, людей з серйозними хронічними захворюваннями. Тому подумайте двічі, перш ніж піти в громадське місце за наявності будь-яких симптомів ГРВІ. Невинне, на перший погляд, нездужання може стати фатальним для людини зі слабким імунітетом.

Чим небезпечний риніт?

Респіраторні вірусні інфекції — найчастіша причина риніту. «Нежить» — це побутова назва риніту, а «соплі» — просторічне визначення виділень слизу з носа. Після переходу риніту в гостру стадію, можливі ускладнення, наприклад: отит, синусит, ларингіт та інші захворювання. Постійний нежить у дорослого може викликати утворення поліпів у носі. Через великі поліпи (доброякісних наростів) може здаватися, що ніс постійно закладений.

Читати

Види кашлю та їх лікування

Існує всього два різновиди кашлю: сухий і вологий, але провокують кашель безліч причин. Кашльові рецептори розташовані не тільки в органах дихання, але також у вухах, шлунку, серці та в стравоході. Коли будь-який з цих рецепторів подразнюється — людина кашляє. Тому кашель може сигналізувати і про проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцево-судинною системою. За статистикою, причина майже 20% всіх звернень до лікаря пов'язана з кашлем. Безумовно, найчастіше кашель виникає на тлі ГРВІ, тобто вірусного ураження органів дихання, слизових.

Читати

Що робити, коли починається застуда?

Серед ГРВІ більше двохсот захворювань, і потрібно вміти відрізняти легкі інфекції, від серйозних. Застуда, безумовно, відноситься до легких захворювань. Знаючи, як вилікуватися від застуди, на лікування потрібно максимум тиждень. Найчастіше ж від застуди одужують вже на третій-четвертий день, а то і раніше. Не останню роль у такому швидкому одужанні відіграють сучасні засоби лікування застуди.

Читати
Турбує кашель?
Спробуй новий Афлубін®Плюс сироп від кашлю
Дiзнатись бiльше
Новинка!
Полегшення симптомів застуди та грипу.
Дiзнатись бiльше
Завантажити інструкцію

Інструкція для Афлубін Краплі

Завантажити

Інструкція для Афлубін Таблетки

Завантажити