Лікування грипу та ГРВІ вдома
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — група захворювань, які можуть бути викликані більш ніж 200-ми видами вірусів. Під час таких захворювань уражаються як верхні дихальні шляхи (носоглотка), так і нижні (трахея, бронхи, легені). Здорові люди з міцним імунітетом зазвичай хворіють ГРВІ легко і без наслідків. Наявність будь-яких хронічних захворювань стає обтяжуючим чинником під час перебігу ряду ГРВІ, зокрема грипу, який характеризується більш вираженою інтоксикацією і більш високими ризиками розвитку ускладнень.

Згідно зі статистикою, діти дошкільного віку особливо схильні до ГРВІ, адже їх імунна система тільки формується. Протягом першого року відвідування дитячого садка дитина може перехворіти ГРВІ 7–10 разів. У молодшому шкільному віці захворюваність знижується завдяки формуванню специфічного імунітету. Стосовно дорослих людей, в середньому, вони хворіють ГРВІ 2–3 рази на рік.
Як впоратися з ГРВІ в домашніх умовах?
ГРВІ вважаються найбільш поширеними хворобами людської популяції. «Простудні дні», якщо їх скласти разом, займають до 3 років нашого життя. До їх збудників відносяться риновіруси, аденовіруси, коронавіруси, грип, парагрип, метапневмовірусна інфекція, реовіруси, бокавіруси і навіть ентеровіруси, які одночасно є і кишковими, і респіраторними.
Перше, що потрібно знати і розуміти про грип та ГРВІ — ці хвороби не можна переносити “на ногах”. Щоб не допустити розвитку ускладнень і прискорити одужання, показаний постільний режим упродовж, як мінімум, 3–7 днів — під час гострого періоду хвороби.
До загальних симптомів грипу та інших ГРВІ належать такі:
- виражений озноб;
- підвищення температури тіла до 38–40 ° C;
- головний біль;
- м’язові і суглобові болі;
- відсутність апетиту і порушення сну;
- першіння чи біль в горлі;
- закладеність носа і нежить;
- сухий частий кашель.
При виникненні декількох з перерахованих вище симптомів слід відкласти всі справи і зв’язатися з сімейним лікарем. Якщо під час очного огляду лікар не виявить тривожних симптомів, госпіталізація не буде потрібна. Як лікуватися від грипу та ГРВІ в домашніх умовах вирішує, звичайно ж, лікар. Він також може рекомендувати пацієнту здати ЗАК (загальний аналіз крові). Лейкоцитарна формула допоможе визначити, чи не приєдналася до вірусу бактеріальна інфекція. У разі підтвердження бактеріального ускладнення хвороби лікар може додати антибіотик до схеми лікування.

Одне з основних завдань при лікуванні грипу та ГРВІ — створити сприятливі умови для того, щоб імунна система організму могла ефективно боротися з вірусною інфекцією. Для цього рекомендується відпочинок, часте провітрювання приміщення і, обов’язково, пити багато рідини. Вживання додаткового об’єму рідини допоможе зменшити інтоксикацію організму, відновити втрати при сильному потовиділенні, а також сприятиме розрідженню мокротиння при кашлі. Добре підійдуть відвари малини, липи, м’яти і материнки, чорний чай з лимоном або настій шипшини, журавлинний, смородиновий і брусничний морси. Ягоди містять в собі багато вітамінів, а деякі з них (наприклад, малина) мають в складі речовини, які надають жарознижуючий ефект. Їх вживання у вигляді теплого пиття — це одна з відповідей на поширене питання «як збити температуру в домашніх умовах». Паралельно можна прийняти жарознижуючі препарати — ібупрофен або парацетамол. Однак, температуру слід збивати тільки якщо градусник показує 38,5 ° C і вище.
Під час гострого періоду перебігу хвороби, з появою лихоманки, рекомендується виключити їжу, яка важко засвоюється. Якщо апетит зберігається, то перевагу варто віддати легкозасвоюваним теплим стравам, наприклад, домашньому бульйону. Не забувайте після їжі полоскати горло. З цією метою можна використовувати слабосолений розчин або засіб, який прописав лікар.
Ефективний препарат від застуди та грипу Афлубін
Який би вірус не долав, дуже важливо починати терапію при перших же симптомах. Лікування застуди та грипу в домашніх умовах має бути направлене на боротьбу з патогеном, активізацію імунітету, зменшення вираженості симптомів і зниження ризику розвитку ускладнень. Саме такі терапевтичні ефекти надає противірусний препарат Афлубін.

Завдяки подвійному механізму дії, Афлубін підвищує системний і місцевий імунітет і надає пряму противірусну дію при ГРВІ та грипі. М’яко знижуючи температуру, Афлубін створює оптимальні умови для боротьби організму з вірусом і прискорює ваше одужання. Афлубін скорочує тривалість і зменшує вираженість симптомів, а також попереджає розвиток ускладнень (бронхіту, пневмонії та інших). Препарат має високий профіль безпеки і добре переноситься. Цей перевірений лікарський засіб підходить як дорослим, так і малюкам — дітям від 2 років (у формі крапель).
Не соромтеся задавати питання лікарю, якщо у вас вони виникають щодо прийому препарату Афлубін або інших призначених лікарських засобів. Зрештою, лікування має бути не тільки ефективним, але й безпечним. Адже один з найважливіших постулатів медицини звучить так: насамперед — не нашкодь!