Array ( [0] => Array ( [0] => Головна [1] => https://aflubin.ua/ [hide_in_schema] => ) [1] => Array ( [0] => Блог [1] => https://aflubin.ua/blog/ [hide_in_schema] => ) [2] => Array ( [0] => Що потрібно знати про лікування ГРВІ у дітей? [1] => https://aflubin.ua/page-blog/sho-potribno-znati-pro-likuvannya-grvi-u-ditej/ [hide_in_schema] => ) )
Лікарський засіб
Для дорослих
та дiтей 2+

Що потрібно знати про лікування ГРВІ у дітей?

Всіх батьків планети об’єднує одна спільна риса — схильність до переживань про здоров’я і благополуччя власних дітей. Чим менша дитина, тим більше тривог викликають будь-які порушення самопочуття малечі, особливо якщо мова йде про первістка. Адже нестача досвіду породжує невпевненість у тому, як саме впоратися з хворобою. Чи не тому «мистецтву» лікування дітей відведена ціла медична галузь — педіатрія? Насправді, будь-яка хвороба може по-різному проходити у дітей і дорослих. Лікарю-педіатру добре відомі нюанси діагностики, а також протоколи лікування маленьких пацієнтів. І хоча хвороб у світі існує безліч, найчастіше завдання, з яким педіатрам доводиться щодня стикатися на роботі — це лікування грипу та ГРВІ у дітей.

 Перші ознаки грипу у дитини: що робити?

 Завжди слід пам’ятати про те, що діти в перші роки життя ще не здатні усвідомлювати, які саме відбуваються в організмі процеси. Часто маленькі діти навіть не можуть до ладу вказати, де у них болить. Тому батькам потрібно бути уважними до будь-яких змін в поведінці своїх малюків. Крім очевидних ознак ГРВІ (нежить, чхання, кашель, висока температура) діти можуть демонструвати неочевидні симптоми, які зазвичай передують вищепереліченим. Наприклад, дитина раптом стає млявою і надає перевагу відпочинку, а не активним іграм. Малюки починають більше спати або, навпаки, стають надмірно примхливими. Якщо у дитини при цьому холодні руки і ноги, не слід виключати можливість підвищеної температури тіла. У дітей під час різкого стрибка температури часто трапляється спазм судин, що призводить до охолодження кінцівок. Тому найбільш правильним способом підтвердити або спростувати лихоманку завжди був і буде градусник.

Припустимо, ви запідозрили у дитини грип, що робити далі? Звичайно, викликати лікаря. А мамі при цьому рекомендується не панікувати — всі діти хворіють, і це нормально. Часті ГРВІ у дітей обумовлені анатомо-фізіологічними особливостями дихальної системи, а також відсутністю імунологічної пам’яті про колишні контакти зі збудниками. За допомогою хвороб формується імунна система. Проте важливо навчитися правильно допомагати організму дитини справлятися з хворобою. Про це вам повинен розповісти лікар.

 Діагностика грипу та ГРВІ у дітей

  Так як імунітет дитини, зазвичай, бурхливо реагує на будь-який незнайомий вірус, висока температура — частий супутник ГРВІ. Навіть лікарю іноді складно зрозуміти — грип у дитини або інший респіраторний вірус. Щоб отримати точну відповідь, педіатр може призначити аналіз на визначення грипу, від результату якого в деяких випадках залежить схема лікування. Однак в більшості випадків діагностувати тип ГРВІ професійному  педіатру легко. Для цього достатньо оглянути дитину і поговорити з його батьками. Під час свого візиту лікар огляне горло дитини, перевірить слизові оболонки ротової порожнини. Так само, використовуючи спеціальний прилад з ліхтариком, педіатр перевірить ніс і вуха дитини. Обов’язковим етапом огляду є прослуховування бронхів і легенів стетофонендоскопом. Коли у дитини грип, ускладнення можуть розвиватися досить швидко, під час тривалого кашлю процедуру прослуховування необхідно повторювати раз в 2-3 дні. Якщо у педіатра виникнуть підозри про бактеріальну інфекцію, він найімовірніше порекомендує провести ЗАК (загальний аналіз крові). Результати даного аналізу покажуть, з яким типом інфекції в даний момент бореться організм — вірусом чи бактеріями. У разі підтвердження підозри, до схеми лікування лікар додасть антибіотик. Вторинна бактеріальна інфекція для дитячого організму дуже небезпечна, оскільки може спровокувати важкі ускладнення — від запалення легенів до менінгіту.

 Як лікувати дитину від грипу вдома?

 Якщо дитина захворіла на грип, не варто панікувати і відразу планувати госпіталізацію. Висока температура, нежить і кашель — це нормальні процеси, які свідчать про адекватну імунну відповідь на вторгнення патогена. Звичайно, рекомендується одразу ж зв’язатись з педіатром, але загальні поради для батьків теж є.

Температуру не рекомендується збивати, якщо вона не перевищує 38 °C, але дуже важливо регулярно її вимірювати і стежити за станом дитини. Якщо малюк важко переносить температуру 37,5-38 °C — допускається прийом жарознижуючого препарату і при таких цифрах. Якщо дитина активна і спокійний при 38,5 °C — достатньо просто спостерігати. Деякі діти на різкий підйом температури тіла можуть реагувати фебрильними судомами — це дуже лякає батьків. У такі моменти досить вкласти дитину на бік, підклавши під голову щось м’яке. Якщо судоми самостійно припиняються протягом однієї-двох хвилин і більше не повторюються, приводу викликати швидку допомогу немає. Але повідомити свого педіатра про цей епізод необхідно обов’язково.

Дуже важливо забезпечити хворій дитині комфортні умови. До них відноситься, перш за все, прохолодне вологе повітря, адже через легені відбувається активний теплообмін. Педіатри рекомендують підтримувати в дитячій кімнаті температуру повітря на рівні 20-22 °C і вологість близько 60%. При достатній кількості вологи в повітрі, слизові оболонки дихальних шляхів не будуть пересихати, а значить і виділення мокротиння відбуватиметься продуктивно. Крім того, віруси набагато швидше розмножуються в теплих сухих умовах —  не варто забезпечувати їм тепличні умови.

Годувати хвору дитину слід виключно на вимогу. Повірте, жоден малюк ще не вмер від виснаження за перші 2-3 дні хвороби без звичного триразового харчування. Відсутність апетиту цілком передбачувано. Організм сконцентрований на вирішенні більш важливих завдань ніж перетравлювання їжі. А ось питний режим повинен бути під час ГРВІ рясним. Лихоманка змушує тіло дитини втрачати багато вологи. Для продуктивного кашлю також дуже важливо пити достатньо рідини. І, врешті-решт, разом з рідиною з організму виводяться токсини, які утворюються під час боротьби імунітету з армією вірусів.

На ваше запитання «чим краще лікувати грип у дітей» повинен відповісти педіатр, який проводить огляд дитини. Іноді його рекомендації будуть змінюватися. Єдине, що батьки можуть зробити без попереднього призначення лікаря, не піддаючи ризику своє дитя — це закапати ніс дитини спеціальним сольовим розчином. Судинозвужувальні краплі, сиропи від кашлю, таблетки і суспензії — всі ці лікарські засоби може призначити тільки лікар.

Як бачите, в рекомендаціях по догляду за дитиною, у якої діагностовано ГРВІ, немає нічого складного. Головне, з перших днів життя малюка заручитися підтримкою професійного дитячого лікаря і чітко дотримуватися призначених ним схем лікування. Звичайно, в симптомах грипу немає нічого приємного, особливо коли хворіє дитина. У такі дні намагайтеся частіше нагадувати собі — скоро вірус відступить, і ваша дитина стане, як і раніше, активною і допитливою.

Чим небезпечний риніт?

Респіраторні вірусні інфекції — найчастіша причина риніту. «Нежить» — це побутова назва риніту, а «соплі» — просторічне визначення виділень слизу з носа. Після переходу риніту в гостру стадію, можливі ускладнення, наприклад: отит, синусит, ларингіт та інші захворювання. Постійний нежить у дорослого може викликати утворення поліпів у носі. Через великі поліпи (доброякісних наростів) може здаватися, що ніс постійно закладений.

Читати

Види кашлю та їх лікування

Існує всього два різновиди кашлю: сухий і вологий, але провокують кашель безліч причин. Кашльові рецептори розташовані не тільки в органах дихання, але також у вухах, шлунку, серці та в стравоході. Коли будь-який з цих рецепторів подразнюється — людина кашляє. Тому кашель може сигналізувати і про проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцево-судинною системою. За статистикою, причина майже 20% всіх звернень до лікаря пов'язана з кашлем. Безумовно, найчастіше кашель виникає на тлі ГРВІ, тобто вірусного ураження органів дихання, слизових.

Читати

Що робити, коли починається застуда?

Серед ГРВІ більше двохсот захворювань, і потрібно вміти відрізняти легкі інфекції, від серйозних. Застуда, безумовно, відноситься до легких захворювань. Знаючи, як вилікуватися від застуди, на лікування потрібно максимум тиждень. Найчастіше ж від застуди одужують вже на третій-четвертий день, а то і раніше. Не останню роль у такому швидкому одужанні відіграють сучасні засоби лікування застуди.

Читати
Турбує кашель?
Спробуй новий Афлубін®Плюс сироп від кашлю
Дiзнатись бiльше
Підтримка імунітету
Потрійна підтримка імунітету!
Дiзнатись бiльше
Завантажити інструкцію

Інструкція для Афлубін Краплі

Завантажити

Інструкція для Афлубін Таблетки

Завантажити