Array ( [0] => Array ( [0] => Головна [1] => https://aflubin.ua/ [hide_in_schema] => ) [1] => Array ( [0] => Блог [1] => https://aflubin.ua/blog/ [hide_in_schema] => ) [2] => Array ( [0] => Вакцинація – кращий спосіб профілактики грипу? [1] => https://aflubin.ua/page-blog/vaktsynatsiya-krashchyy-sposib-profilaktyky/ [hide_in_schema] => ) )
Лікарський засіб
Для дорослих
та дiтей 2+

Вакцинація - кращий спосіб профілактики грипу?

Всі знають, що таке грип, і який важкий перебіг він може мати. Багато хто відчував його симптоми на власному досвіді і, напевно, не хоче повторення історії. На жаль, імунітет людини не забезпечує довічний захист проти грипу. Враховуючи, що штамів грипу існує кілька тисяч, і вони постійно мутують, а препаратів, які б прицільно знищували вірус грипу в організмі аналогічно антибіотикам, не існує, то сподіватися лише на власний імунітет без допомоги ззовні недоцільно. Саме тому сучасна медицина так багато уваги приділяє розробці способів профілактики. До таких належать і щеплення від грипу.

Що таке вакцинація проти грипу?

Вакцинація від грипу – специфічна профілактика захворювань, що можуть бути спричинені вірусами грипу. Вже багато років існує ряд багатокомпонентних вакцин, які захищають щеплену людину відразу від декількох штамів грипу.

Щепитися необхідно до початку періоду високої захворюваності, який зазвичай припадає на осінь-зиму-ранню весну. Так як набутого імунітету вистачає, як правило, на один рік, вакцинацію для профілактики грипу рекомендовано проводити щорічно. До речі, склад вакцин регулярно оновлюється відповідно рекомендаціям ВООЗ. Це робиться з метою забезпечення максимального захисту населення від грипу.

Деякі люди побоюються вакцинації від грипу, помилково вважаючи, що підхопити вірус можна від самого щеплення. Насправді в складі вакцин використовуються інактивовані (вбиті) або ослаблені віруси, які не можуть викликати захворювання, але при цьому імунні клітини організму людини розпізнають їх і забезпечують відповідний імунний захист. Якщо людина захворіла на грип відразу після вакцинації, це означає, що вона заразилася ще до отримання щеплення. Якщо симптоми грипу виникли через кілька днів, значить достатня кількість антитіл для забезпечення повноцінного захисту від вірусу ще не встигла виробитися.

При цьому варто відзначити, що вакцинація не гарантує 100% захист від грипу. Але, навіть, якщо людина заражається грипом через деякий час після щеплення, хвороба зазвичай протікає в легшій формі з низьким ризиком розвитку ускладнень.

Кому і коли слід зробити вакцинацію?

Грип, на відміну від інших респіраторно-вірусних інфекцій, часто протікає важче, призводить до сильної інтоксикації організму, дає більшу кількість різноманітних ускладнень (отит, синусит, бронхіт, пневмонія, міокардит, перикардит, ураження нирок, менінгіт та інші ураження ЦНС). Так само грип часто є тригером загострення хронічних захворювань людини (діабету, астми, серцево-судинних захворювань і т. д.). Деякі групи людей мають більш серйозні ризики розвитку ускладнень. Тому вони потребують імунопрофілактики в першу чергу. 

До груп ризику належать:

  •  діти у віці від півроку до 5 років;
  • люди старші 65 років;
  • особи, які проживають в будинках для осіб похилого віку та установах для людей з інвалідністю;
  • вагітні жінки;
  • співробітники медичних установ;
  • люди, які страждають хронічними захворюваннями або імунодефіцитними станами.

Людям з перерахованих вище груп ВООЗ рекомендує робити вакцинацію від грипу щорічно до початку сезону поширення і циркуляції вірусів. Слід пам'ятати, що антитіла в достатній кількості після введення щеплення виробляються лише через 2-4 тижні. Тому, якщо людина отримує щеплення в сезон високої захворюваності, перші тижні, по можливості, слід уникати людних місць.

Які можуть бути побічні реакції після щеплення?

Найбільш дієвою специфічною профілактикою грипу вважається вакцинація – введення в організм інактивованого вірусу, що дозволяє імунітету «познайомитися з ворогом». Цей метод в боротьбі з грипом використовується ось уже понад півстоліття. За цей час мільйони людей по всій земній кулі встигли отримати свою вакцину. При цьому профіль безпеки рекомендованих ВООЗ вакцин має дуже хороші показники. Однак, як у будь-якого медичного препарату, у вакцин теж є свої протипоказання і можливі побічні ефекти. Вдаватися до щеплення від грипу не можна в разі непереносимості будь-якого з компонентів вакцини, або якщо попередня вакцинація викликала ускладнення. Також вакцинація заборонена в період загострення деяких важких хронічних захворювань. До легких побічних ефектів вакцинації від грипу належать такі симптоми: головний біль, підвищення температури тіла, відчуття втоми, пітливість, м’язові болі, почервоніння та ущільнення у місці введення ін’єкції. В поодиноких випадках були зареєстровані тяжкі реакції (васкуліт, судоми, алергія, набряк Квінке, порушення кровотворення).

У будь-якому випадку, перед щепленням потрібно проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем і отримати його рекомендації.

Інші способи запобігання вірусних захворювань

Крім вакцинації існують й інші методи і засоби боротьби з грипом і ГРВІ: для планової профілактики, тобто до початку очікуваного піку захворюваності, а також екстреної профілактики – після переохолодження або після контакту з хворим на грип, ГРВІ. До них належать – дотримання профілактичних заходів і противірусні/імуностимулюючі препарати.

Профілактичні заходи

Щоб зрозуміти, як захиститися від зустрічі з вірусом грипу, потрібно розуміти, як він поширюється. Вірус грипу, як і інші гострі респіраторні вірусні інфекції, передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Відразу після зараження настає інкубаційний період – це час від потрапляння вірусу в організм до появи перших симптомів хвороби. У випадку з грипом він триває, в середньому, від трьох до п’яти днів. Ще за добу до перших симптомів грипу, вірус вже може передаватися повітряно-крапельним шляхом. Після того, як людина починає відчувати симптоми хвороби, вона може бути заразною для інших ще до семи днів. Але після четвертого дня хвороби ймовірність заразити знижується, так як знижується й активність самих вірусів. З дітьми ситуація є трохи інакшою. Вони можуть поширювати вірус грипу протягом десяти днів, а малюки з ослабленим імунітетом до чотирьох тижнів. Це одна з причин, чому діти завжди знаходяться в групі ризику під час епідемій.

Найефективнішим заходом профілактики є обмеження контактів в сезон пікової захворюваності, тим паче проведення часу в закритих приміщеннях з великим скупченням людей. Так само необхідно дотримуватися особистої гігієни – частіше мити руки з милом, не торкатися руками носа й очей, уникати контактів з людьми, які демонструють характерні для ГРВІ симптоми.

Противірусні/імуностимулюючі препарати

Препарат “Афлубін” є представником противірусних/імуностимулюючих лікарських засобів, які можуть допомогти як в профілактиці грипу та ГРВІ, так і при перших симптомах цих захворювань. Застосування препарату з профілактичною метою допомагає простимулювати загальний імунітет, підвищити місцевий імунітет верхніх дихальних шляхів, знизити ймовірність захворіти на грип та ГРВІ, що доведено дослідженнями.

Що робити, якщо в сезон застуд і грипу ви довго перебували в місцях скупчення людей або контактували з хворою людиною, як уберегти себе від хвороби? Противірусний препарат “Афлубін” – чарівна паличка для вашого імунітету, яка допоможе не розхворітися в сезон епідемій. Він рекомендується до прийому починаючи з 2-річного віку (у формі крапель), випускається в різних формах – краплях і таблетках – для зручності застосування і ефективної профілактики в будь-якому віці.

Але пам’ятайте, як і у випадку з будь-яким лікарським засобом, перед прийомом препарату “Афлубін” рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Чим небезпечний риніт?

Респіраторні вірусні інфекції — найчастіша причина риніту. «Нежить» — це побутова назва риніту, а «соплі» — просторічне визначення виділень слизу з носа. Після переходу риніту в гостру стадію, можливі ускладнення, наприклад: отит, синусит, ларингіт та інші захворювання. Постійний нежить у дорослого може викликати утворення поліпів у носі. Через великі поліпи (доброякісних наростів) може здаватися, що ніс постійно закладений.

Читати

Види кашлю та їх лікування

Існує всього два різновиди кашлю: сухий і вологий, але провокують кашель безліч причин. Кашльові рецептори розташовані не тільки в органах дихання, але також у вухах, шлунку, серці та в стравоході. Коли будь-який з цих рецепторів подразнюється — людина кашляє. Тому кашель може сигналізувати і про проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцево-судинною системою. За статистикою, причина майже 20% всіх звернень до лікаря пов'язана з кашлем. Безумовно, найчастіше кашель виникає на тлі ГРВІ, тобто вірусного ураження органів дихання, слизових.

Читати

Що робити, коли починається застуда?

Серед ГРВІ більше двохсот захворювань, і потрібно вміти відрізняти легкі інфекції, від серйозних. Застуда, безумовно, відноситься до легких захворювань. Знаючи, як вилікуватися від застуди, на лікування потрібно максимум тиждень. Найчастіше ж від застуди одужують вже на третій-четвертий день, а то і раніше. Не останню роль у такому швидкому одужанні відіграють сучасні засоби лікування застуди.

Читати
Турбує кашель?
Спробуй новий Афлубін®Плюс сироп від кашлю
Дiзнатись бiльше
Підтримка імунітету
Потрійна підтримка імунітету!
Дiзнатись бiльше
Завантажити інструкцію

Інструкція для Афлубін Краплі

Завантажити

Інструкція для Афлубін Таблетки

Завантажити