Array ( [0] => Array ( [0] => Головна [1] => https://aflubin.ua/ [hide_in_schema] => ) [1] => Array ( [0] => Блог [1] => https://aflubin.ua/blog/ [hide_in_schema] => ) [2] => Array ( [0] => Корисні поради щодо зміцнення імунітету [1] => https://aflubin.ua/page-blog/korisni-poradi-shodo-zmicnennya-imunitetu/ [hide_in_schema] => ) )
Лікарський засіб
Для дорослих
та дiтей 2+

Корисні поради щодо зміцнення імунітету

Імунна система людини поки ще погано вивчена, але вже досить, щоб робити якісь висновки про її стимуляцію і планувати зміцнюючі імунітет заходи. Це особливо важливо в осінньо-зимовий період, коли організм втрачає повноцінне вітамінне підживлення, в тому числі від нестачі сонячного світла, і стає сприйнятливим до різного роду інфекційних захворювань, наприклад грипу або ГРВІ.

Ці поради будуть корисні як для профілактики, так і під час лікування респіраторних захворювань, щоб підвищити імунітет. Складаються вони з найпростіших правил, якими, на жаль, багато хто нехтує.

Що таке імунітет людини?

Це тонко збалансований механізм, в якому задіяні такі органи:

  • апендикс;
  • лімфатичні вузли;
  • селезінка;
  • мигдалини;
  • аденоїди;
  • пейєрові бляшки в тонкому кишечнику;
  • вилочкова залоза, або тимус, активна до статевого дозрівання, потім атрофується, а її функції переймають інші імунні органи.

 Імунна система використовує різні клітини: базофіли, еозинофіли, нейтрофіли, лімфоцити та інші з лімфатичної тканини, щоб вибудовувати оборону від вірусів, бактерій, грибків. Особливу роль відіграють «посильні» (месенджери), це цитокіни і інтерлейкіни, які налаштовують своєрідне спілкування між клітинами. Якщо шкідливий мікроб виявлений, в хід вступають антитіла, тут важливо розуміти, що антитіла виробляються «на вимогу», і не перебувають в організмі весь час: інтерферони швидко атакують незваного гостя.

 Існує поняття базового та адаптивного імунітету, перший вроджений, другий набувається після «імунних сутичок» з патогенами, наприклад, після хвороби, або щеплення. Також імунітет займається знищенням дефектних клітин власного організму. Макрофаги — ще один рід імунних клітин, що мешкає в тканинах, на відміну від лімфоцитів, що циркулюють в крові.

Як зміцнити імунітет: дієві способи

Про те, що імунітет дає збої, можна зрозуміти за такими ознаками:

  • синдром хронічної втоми, слабкість;
  • погано гояться рани;
  • збільшилися лімфатичні вузли;
  • часті застуди, респіраторні захворювання, рецидиви герпесу, загострення хронічних захворювань (бронхіт, тонзиліт, пієлонефрит та інші);
  • болі в суглобах і м’язах;
  • гнійничкові ураження шкіри;
  • проблеми з температурною регуляцією при інфекційному захворюванні.

Підірвати імунітет здатний не тільки сезонний гіповітаміноз, а й сильний стрес, хронічні інфекції, недоліковані запалення, екстремальні дієти, зловживання алкоголем, куріння, неконтрольований прийом антибіотиків. Виключивши негативний вплив цих факторів, вже можна домогтися значних результатів.

 Іноді кращий спосіб допомогти імунітету — уникати потенційно небезпечні ситуації. Інакше кажучи, під час епідемій зберігати дистанцію не менше одного метра від іншої людини, носити маску, не відвідувати багатолюдні місця без потреби і не забувати про особисту гігієну. Сенс в тому, що краще попередити хворобу, ніж потім шукати відповіді на запитання: як відновити імунітет.

Сон

Важливий не тільки тривалий сон (рекомендується спати 7-8 годин), але і сон в правильний час, тобто вночі, в якомога більш темному приміщенні, в ідеалі взагалі без світла, тому що саме в таких умовах активізується вироблення мелатоніну, соматотропіну, кортизолу та інших гормонів. Правильно буде скласти розпорядок дня і неухильно його дотримуватися.

 У сучасних реаліях не завжди вдається витримати режим сну, особливо жителям великих міст, в цьому випадку корисно влаштовувати сієсту: поспіть 20 хвилин або годину, це сприятливо вплине на вироблення інтерферонів та цитокінів, підвищить працездатність імунної системи.

Фізична активність і загартовування

Розпорядок дня, про який говорили раніше, повинен враховувати не тільки хороший сон, а й щоденні фізичні навантаження. Це можуть бути як цілеспрямовані заняття, наприклад, фітнесом, зарядкою, так і супутні якимось заняттям, на кшталт прогулянки з собакою. Активність на свіжому повітрі насичує кров киснем, підвищує тонус організму, стимулює вироблення ендорфінів, так званих «гормонів щастя». Краще за все гуляти вдень в сонячну погоду, так як сонячне світло запускає в організмі виробництво вітаміну D і серотоніну.

 Загартовування, або холодотерапія впливає на взаємодію гіпоталамуса з гіпофізом. У стресовій ситуації загартовування гіпоталамус і гіпофіз збільшують концентрацію соматотропіну і тестостерону (ці гормони найбільш важливі в даному питанні). Тестостерон, відомий як «чоловічий» гормон, виробляється і у жінок, але в інших обсягах. Гормони впливають на внутрішні органи, зокрема на кістковий мозок — ядро, так би мовити, імунної системи людини.

Зниження рівня стресу

Ще один потужний засіб для підтримки імунітету. Надмірний стрес виснажує організм, робить імунітет вразливим, причина того ацетилхолін — «гормон слабкості». Тому важливо відсторонитися від стресових ситуацій. Чималу роль в запобіганні стресу відіграє дисциплінованість, тобто порядок в справах і думках. Він дозволяє дотримуватися режиму дня, харчування, а отже, отримувати від цього позитивні емоції.

 Повірте, позитивний настрій, сміливий погляд в майбутнє, це більше, ніж емоційний стан і ознака характеру, це сила, що дозволяє не тільки витягати себе за волосся з болота стресу, а й взагалі, не потрапляти в подібні ситуації. Емоції впливають на фізичний стан і навпаки.

Правильне харчування

Правильне — означає різноманітне. Раціон повинен складатися з продуктів багатих мікроелементами, вітамінами, жирами, білками та іншими важливими для підтримки імунної системи речовинами. Деякі продукти важливі як сполучна ланка, наприклад, жири, з їх допомогою засвоюються вітаміни A і E, що корисно для шкіри, печінки і синтезу статевих гормонів. Самі ж ці вітаміни можна отримати з каротину, його багато в моркві, шпинаті і рослинних оліях.

 Підвищити рівень каротину (завдяки лікопіну) допомагає томатний сік. Всім відома користь вітаміну C, запасайтеся ним, поїдаючи яблука, апельсини, лимони та інші цитрусові, а також цибулю. Підвищує імунітет цинк і селен. Цинк можна знайти в неочищеному зерні, а селеном багаті, в основному, продукти тваринного походження: яловичина, індичка, телятина, є він в часнику і зерновому хлібі.

Відмова від шкідливих звичок

Очевидний факт. Випивка, куріння, наркотики не підуть не користь ні фізичному, ні психічному здоров’ю в цілому і вже точно імунітету! Це удар по організму, який, перш за все, відбивається на роботі мозку, легенів і судин. Функції імунітету пригнічуються не тільки алкоголем і нікотином, ліки теж здатні впливати на адекватність захисних реакцій організму, тому важливо повною мірою усвідомлювати необхідність прийому тих чи інших медпрепаратів.

 Якщо все ж необхідно пройти медикаментозну терапію, порадьтеся з лікарем, чи не ослабить така терапія імунітет і чи не буде зайвим паралельно зміцнювати його.

Народні засоби для імунітету

Вони зводяться до кулінарних рецептів на основі ягід, цибулі, часнику, меду і трав. Приготувати щось подібне не буде важко. Але не варто забувати, що деякі компоненти в цих рецептах досить специфічні і можуть спровокувати алергію, або загострити хронічне захворювання. Тому буде правильно поговорити про ці засоби з лікарем. І заодно запитати його: як підвищити імунітет народними засобами, з урахуванням індивідуальних особливостей організму, для якого, можливо, краще підійдуть інші методики.

 Зміцнюючі імунітет чаї зазвичай заварюють з шипшини, роблять відвар з м’яти, меліси, іван-чаю і квіток каштана для добавки в компот; йде в хід і ялинова хвоя, з неї готується напій. Корисним вважається журавлинний морс, напій з імбиру і лимону.

Вітаміни та імуностимулятори

Для імунітету корисні насамперед такі вітаміни:

  • A, E, C (про що було сказано в розділі про правильне харчування). Це ретинол, токоферол і аскорбінова кислота.
  • D або кальциферол. Бере участь в зростанні й регенерації клітин, а не так давно було виявлено, що імунні клітини, на зразок T-лімфоцитів і макрофагів мають рецептор для взаємодії з кальцитріолом.
  • Група вітамінів B2, B6, B12 допомагає при стресі, відновлює сили.

Але також аптеки пропонують комплексні імуностимулятори, які можуть замінити кілька вітамінних засобів і препарати рослинного походження, які допомагають у зміцненні імунітету. Новий імуностимулятор Афлубін ІммуФаст є добре збалансований за складом комплекс для потрійної підтримки організму, який містить рослинні компоненти: екстракти ехінацеї, бузини, імбиру і ментол, вітаміни групи B, D, C, а ще мікроелементи: цинк і селен. 

Афлубін ІммуФаст — продукт потрійного дії: підтримує захисну систему організму, допомагає підтримувати енергетичний рівень, пом’якшує першіння і подразнення горла. Дієтична добавка не містить цукру, глютену, лактози, желатину, консервантів, штучних барвників та ароматизаторів, підходить для вегетаріанців. Виробляється в Швейцарії, випускається у формі льодяників з приємним смаком бузини.

Чим небезпечний риніт?

Респіраторні вірусні інфекції — найчастіша причина риніту. «Нежить» — це побутова назва риніту, а «соплі» — просторічне визначення виділень слизу з носа. Після переходу риніту в гостру стадію, можливі ускладнення, наприклад: отит, синусит, ларингіт та інші захворювання. Постійний нежить у дорослого може викликати утворення поліпів у носі. Через великі поліпи (доброякісних наростів) може здаватися, що ніс постійно закладений.

Читати

Види кашлю та їх лікування

Існує всього два різновиди кашлю: сухий і вологий, але провокують кашель безліч причин. Кашльові рецептори розташовані не тільки в органах дихання, але також у вухах, шлунку, серці та в стравоході. Коли будь-який з цих рецепторів подразнюється — людина кашляє. Тому кашель може сигналізувати і про проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцево-судинною системою. За статистикою, причина майже 20% всіх звернень до лікаря пов'язана з кашлем. Безумовно, найчастіше кашель виникає на тлі ГРВІ, тобто вірусного ураження органів дихання, слизових.

Читати

Що робити, коли починається застуда?

Серед ГРВІ більше двохсот захворювань, і потрібно вміти відрізняти легкі інфекції, від серйозних. Застуда, безумовно, відноситься до легких захворювань. Знаючи, як вилікуватися від застуди, на лікування потрібно максимум тиждень. Найчастіше ж від застуди одужують вже на третій-четвертий день, а то і раніше. Не останню роль у такому швидкому одужанні відіграють сучасні засоби лікування застуди.

Читати
Турбує кашель?
Спробуй новий Афлубін®Плюс сироп від кашлю
Дiзнатись бiльше
Підтримка імунітету
Потрійна підтримка імунітету!
Дiзнатись бiльше
Завантажити інструкцію

Інструкція для Афлубін Краплі

Завантажити

Інструкція для Афлубін Таблетки

Завантажити