Array ( [0] => Array ( [0] => Головна [1] => https://aflubin.ua/ [hide_in_schema] => ) [1] => Array ( [0] => Блог [1] => https://aflubin.ua/blog/ [hide_in_schema] => ) [2] => Array ( [0] => Що не можна робити при грипі та інших вірусних захворюваннях? [1] => https://aflubin.ua/page-blog/sho-ne-mozhna-robiti-pri-gripi-ta-inshih-virusnih-zahvoryuvannyah/ [hide_in_schema] => ) )
Лікарський засіб
Для дорослих
та дiтей 2+

Що не можна робити при грипі та інших вірусних захворюваннях?

Сотні тисяч людей щорічно помирають через ускладнення, викликані грипом та іншими респіраторними захворюваннями. Тому важливо розуміти, що не можна робити при ГРВІ, як себе поводити, якщо не пощастило заразитися, що не можна їсти при грипі. Від цього залежить не тільки життя і здоров’я хворого, а й оточуючих. Сезонні епідемії ГРЗ активізуються в холодну пору року — з осені по весну. У цей період організм особливо вразливий перед вірусами, оскільки втрачає повноцінне вітамінне харчування, сонячний день зменшується, рефлексує і психіка.

Існує маса способів профілактики грипу. До них відносять загартовування (холодотерапія), правильне харчування, дотримання режиму сну і неспання та інше. Але будь-які заходи можуть виявитися марними, якщо ігнорувати основні правила поведінки під час епідемій вірусних інфекцій. Мити руки, носити маски, уникати людних місць — три кити, на яких утримується раціональність поведінки (свідомість) члена суспільства в розпал ГРВІ.

Що таке ГРВІ?

Абревіатура ГРВІ розшифровується як «гостра респіраторна вірусна інфекція», тобто це не конкретно якась хвороба, а група інфекційних захворювань, в яку, між іншим, входить більше двохсот інфекцій! У тому числі грип, застуда, риновірусна, коронавірусна, аденовірусна інфекція. Симптоматика всіх ГРВІ схожа, різниться лише виразністю проявів і специфікою ускладнень.

Основні симптоми початку захворювання:

  • температура вище 37,5 °C, якщо вище 38 °C — це ознака грипу;
  • слабкість, ломота в суглобах, м’язовий біль;
  • головний або вушний біль;
  • першіння, біль в горлі, охриплість;
  • кашель;
  • нежить, чхання, закладеність носа;
  • у дітей до 5 років можуть бути фебрильні судоми.

 ГРВІ заражаються, в основному, від людей, в рідкісних випадках переносник інфекції тварина або птах. Причина зараження — мікроскопічний вірус, який потрапляє в організм повітряно-крапельним шляхом, як правило, через органи дихання. Інкубаційний період триває близько трьох днів, частіше хвороба дає про себе знати в перші 12 годин після зараження. Інфікований заразний для оточуючих поки хворіє, а це в середньому 10 днів. Є винятки, наприклад, для грипу. Вважається, що після 5-7 днів хвороби, вірус грипу втрачає здатність виділятися зовні.

Віруси респіраторних інфекцій виживають поза організмом, деякі всього пару годин, інші тримаються до декількох днів. І якщо торкнутися поверхні на якій осів вірус, а потім потерти око, ніс або того гірше — облизати палець, щоб відрахувати купюри за покупку, то ризик заразитися близький до 100%.

При тяжкому перебігу хвороби, можливі наступні ускладнення:

  • пневмонія;
  • ОРДС (гострий респіраторний дистрес-синдром);
  • риніт, синусит, отит та інші бактеріальні запалення;
  • загострення хронічних захворювань.

 Щоб виявити тип вірусу і поставити точний діагноз, потрібно лабораторне дослідження.

Що не треба робити при ГРВІ?

Дотримуватися простих правил профілактики в сезон епідемій не так складно, тим не менш, не всі дотримуються порядку. Але це може вберегти від захворювання вас і оточуючих, зберегти здоров’я і, можливо, життя. Зрештою, просто заощадить гроші на лікуванні.

1. Не займайтеся самолікуванням, особливо, якщо входите до групи ризику:

  • хронічні хворі або з цукровим діабетом;
  • вагітні;
  • огрядні;
  • діти;
  • люди похилого;
  • особи з ослабленим імунітетом.

Пам’ятайте, що приймати без нагляду лікаря такі серйозні препарати, як антибіотики і аспірин, небезпечно. Чому не можна аспірин при грипі? Дітям і підліткам він взагалі протипоказаний через ризик ураження печінки і нервової системи. До складу аспірину входить ацетилсаліцилова кислота, в поєднанні з вірусною інфекцією, можливий розвиток синдрому Рея (гостра енцефалопатія з набряком головного мозку і печінкова дисфункція, які проявляються зазвичай після вірусної інфекції (зокрема, після застосування саліцилатів), а це вже небезпечно для життя.

2. Не виходьте на роботу, в школу, в дитячий садок, самоізолюйтеся, дотримуйтесь постільного режиму, не намагайтеся перенести хворобу «на ногах». Інакше ви не тільки ризикуєте погіршити свій стан, піддаючи організм надмірним навантаженням, але і будете відповідальні за поширення хвороби в суспільстві.

3. Якщо на вулицю все ж необхідно вийти, не забудьте надіти маску. Ефективність масок в запобіганні поширенню вірусу багаторазово доведена, в тому числі незалежними дослідниками.

4. Не наближайтеся до інших людей ближче, ніж на 1,5-2 метри, така дистанція дозволяє значно скоротити ризик зараження.

5. Не поспішайте збивати температуру, поки вона не досягне 38 °C, саме при такому жарі рекомендується починати приймати жарознижуючі. Підвищена температура тіла — один із засобів боротьби імунної системи, що заважає розвитку хвороби.

 6. Не ігноруйте симптоми ускладнень:

  • сплутана, змінена свідомість, судоми;
  • задишка, задуха, кров в мокроті;
  • критичне підвищення температури (вище 40 ° C);
  • відчуття тиску, або болі в грудях, животі.

У цьому випадку необхідно негайно викликати лікаря.

7. Якщо ви живете в родині, не користуйтеся загальним посудом, столовими приборами і іншими предметами побуту. Для знезараження поверхні, як правило, достатньо температурного впливу від 75 °C і вище. Одяг можна дезінфікувати паровою праскою.

8. Не забувайте провітрювати приміщення. З кашлем, чханням і просто диханням вірус потрапляє в навколишнє середовище і концентрується в застояному повітрі, потім знову потрапляє в організм. Оновлюйте повітря в приміщенні хоча б пару разів на день, відкривайте вікно на 10 хвилин.

9. Не захоплюйтеся народними засобами. Деякі закапують ніс соком цибулі, щоб впоратися з нежитем, і отримують опік слизової. Волокна цибулі, потрапивши в ніс по необережності, можуть загнивати.

10. Виключіть з раціону «важкі» продукти, що сприяють зневодненню:

  • міцні напої (чай, кава, і інші), газовану воду, алкоголь, соки промислового виробництва;
  • здобу;
  • фастфуд, закуски (снеки, чіпси, сухарики);
  • м’ясні страви;
  • соуси і приправи;
  • товстошкірі фрукти.

Беручись за лікування ГРВІ своїми силами, тобто без нагляду лікаря, пам’ятайте: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Чим небезпечний риніт?

Респіраторні вірусні інфекції — найчастіша причина риніту. «Нежить» — це побутова назва риніту, а «соплі» — просторічне визначення виділень слизу з носа. Після переходу риніту в гостру стадію, можливі ускладнення, наприклад: отит, синусит, ларингіт та інші захворювання. Постійний нежить у дорослого може викликати утворення поліпів у носі. Через великі поліпи (доброякісних наростів) може здаватися, що ніс постійно закладений.

Читати

Види кашлю та їх лікування

Існує всього два різновиди кашлю: сухий і вологий, але провокують кашель безліч причин. Кашльові рецептори розташовані не тільки в органах дихання, але також у вухах, шлунку, серці та в стравоході. Коли будь-який з цих рецепторів подразнюється — людина кашляє. Тому кашель може сигналізувати і про проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцево-судинною системою. За статистикою, причина майже 20% всіх звернень до лікаря пов'язана з кашлем. Безумовно, найчастіше кашель виникає на тлі ГРВІ, тобто вірусного ураження органів дихання, слизових.

Читати

Що робити, коли починається застуда?

Серед ГРВІ більше двохсот захворювань, і потрібно вміти відрізняти легкі інфекції, від серйозних. Застуда, безумовно, відноситься до легких захворювань. Знаючи, як вилікуватися від застуди, на лікування потрібно максимум тиждень. Найчастіше ж від застуди одужують вже на третій-четвертий день, а то і раніше. Не останню роль у такому швидкому одужанні відіграють сучасні засоби лікування застуди.

Читати
Турбує кашель?
Спробуй новий Афлубін®Плюс сироп від кашлю
Дiзнатись бiльше
Новинка!
Полегшення симптомів застуди та грипу.
Дiзнатись бiльше
Завантажити інструкцію

Інструкція для Афлубін Краплі

Завантажити

Інструкція для Афлубін Таблетки

Завантажити